Informácie o Európských výstavách

informácie o Európskych výstavách

Novoročné želanie na rok 2015

Možno to znie netradične, ale chcem sa podeliť o dojmy, ktoré som si odniesol z niekoľkých výstavísk v roku 2014

S kým sa stretne vystavovateľ ako s prvým, keď príde na výstavisko? Vždy s niekým, kto mu ukáže cestu ďalej, alebo odpovie na jeho otázku. Na výstavisku je to vrátnik, informátor, bezpečnostná služba. Toto stretnutie je veľmi dôležité pre vytvorenie prvého dojmu a ten je rozhodujúci pre vytvorenie vzťahu k miestu, ktoré sme práve navštívili. Dôležitá je v tomto prípade ochota, ľudskosť, príjemné jednanie a kompetentnosť. Ak príde vystavovateľ na výstavisko deň, alebo niekoľko dní pred výstavou, aby si prevzal výstavný stánok, prípadne si ho naaranžoval, zariadil, atď. ľahko zistí aká kultúra vládne na výstavisku už podľa prvých ľudí, ktorých pred výstaviskom stretne.

Pár postrehov z roku 2014:

Mníchov – dokonale zorganizované výstavisko s odstavnými plochami pre autá /osobné aj kamióny/, pohodlným prístupom k výstavným halám, kompetentnými organizátormi a obslužným personálom. Prístupové cesty k výstavisku sú prehľadne označené, inštruktori vás navedú na check point, kde sa zaregistrujete a ďalej vás navigujú podľa umiestnenia vášho výstavného stánku. Ukážu vám vchod, ktorý je najbližšie k vašej výstavnej ploche, ku ktorému môžete zaparkovať a vykladať. Vo výstavnej hale je servis, na ktorý sa môžete obrátiť s vašimi otázkami a požiadavkami. Väčšina ľudí komunikuje nemecky aj anglicky a to príjemne a kľudne. Požiadavky sa riešia ihneď.

Birmingham – výstavisko je umiestnené pri letisku, z ktorého sa dostanete na železničnú stanicu a výstavisko lanovkou na koľajniciach zadarmo. Intervaly sú asi tri minúty. V okolí výstaviska je množstvo hotelov. Výstavisko má dokonale vybavené obslužné priestory, kde dostane človek podrobné informácie a podľa nich nájde svoju výstavnú plochu. Horší prístup nákladných áut riešia komunikáciou vysielačkami a autá postupne navigujú do voľného vykladacieho priestoru, ktorý niekedy môže byť ďalej od výstavnej plochy. Opäť vládne v komunikácii kľudná a ústretová atmosféra. Iný jazyk ako angličtinu sme neskúšali.

Lyon – veľmi podobná organizácia ako v Mníchove. Výstavisko je však ďalej od letiska aj železnice a mimo mesta, počas výstavy však premávali na výstavisko špeciálne autobusy. V cestovných uzloch v meste sme si všimli množstvo upútavok a informácií o výstave. Množstvo organizátorov na výstavisku vás správne navedie a ukáže kam ísť, dokonca nás sprevádzal človek na bicykli až k vykladaciemu vchodu v hale. Servisné body sú v každej hale. Rozhodujúci personál bol ústretový ovládal angličtinu, nemčinu sme neskúšali. Opäť žiadna nervozita, všetko sa vykomunikovalo pokojne a konštruktívne.

Podobnú pracovnú atmosféru a podobnú pohodu želám všetkým v roku 2015 aj na slovenských výstaviskách.

Branislav Šimek

Pridané komentáre

Nebol nájdený žiaden obsah

Meno Komentár

Pridať komentár


CAPTCHA Image